Skip to content

4 Henry StRockaway, NJ 07866

Built 1965

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Feb 13, 2003

Property Information

Block21803
Lot13
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,624
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$246,100
56%
Improvement Value:$190,100
44%
Total Assessment$436,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,246+4.3%
2024$9,827+5.3%
2023$9,334+4.2%
2022$8,961+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 5802, Page 181

Property Built

Built

Year Built: 1965