Skip to content

330 Seminole LnBrick, NJ 08724

Built 1960

Last Sale Price
$277,400
Last Sale Date
Dec 9, 2013

Property Information

Block882
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.3

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,380
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,000
49%
Improvement Value:$121,600
51%
Total Assessment$237,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,201+5.4%
2024$5,885+3.6%
2023$5,679+1.3%
2022$5,605+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$277,400

From:

To:

Sq Ft1,380DeedBook 15709, Page 1705Recorded12/17/2013

Property Sale

Sale
$119,400
DeedBook 5243, Page 392

Property Built

Built

Year Built: 1960