Skip to content

332 Seminole LnBrick, NJ 08724

Built 1960

Last Sale Price
$88,700
Last Sale Date
Dec 16, 1996

Property Information

Block882
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.3

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,024
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,000
62%
Improvement Value:$71,500
38%
Total Assessment$187,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,894+5.4%
2024$4,644+3.6%
2023$4,481+1.3%
2022$4,423+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$88,700
DeedBook 5437, Page 201

Property Built

Built

Year Built: 1960