Skip to content

341 Seneca Ct.Brick, NJ 08724

Built 1933

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 2010

Property Information

Block887
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.3

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,409
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,500
54%
Improvement Value:$104,100
46%
Total Assessment$226,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,914+5.4%
2024$5,613+3.6%
2023$5,416+1.3%
2022$5,346+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1933