Skip to content

15 South Beach DriveSeaside Heights, NJ 08751

Built 2015

Last Sale Date
Dec 27, 1978

Property Information

Block1096
Lot33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class19
Description1F1G
Dwellings1
ZoningR40E
Sq Footage1,080
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$368,000
58%
Improvement Value:$263,600
42%
Total Assessment$631,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,501+5.2%
2024$10,933+16.1%
2023$9,414+0.4%
2022$9,372+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3797, Page 242