Skip to content

871 Rowe StreetLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 23, 2012

Property Information

Block869
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class18
Description3SF-O-2BG 2886
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,886
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
37%
Improvement Value:$306,400
63%
Total Assessment$486,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,075+7.1%
2024$11,273+6.6%
2023$10,572+3.4%
2022$10,227+1.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 4609, Page 560