Skip to content

337-339 Park AvePaterson, NJ 07504

Last Sale Date
Mar 2, 2020

Property Information

Block3820
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 F
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage3,024
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
18%
Improvement Value:$273,300
82%
Total Assessment$334,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,058+3.9%
2024$16,415+9.5%
2023$14,986+7.2%
2022$13,978+8.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0