Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
110-112 Beckwith AvePaterson, NJ 07503
Industrial
Last Sale Price
$725,000
Last Sale Date
Jan 18, 2016
Property Information
Block6508
Lot17
Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage4,050
Acreage0.1
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$72,800
28%
Improvement Value:$184,500
72%
Total Assessment$257,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,109 | +3.9% |
| 2024 | $12,615 | +9.5% |
| 2023 | $11,517 | +7.2% |
| 2022 | $10,742 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.