Skip to content

32 Chandler DrWayne, NJ 07470

Built 1978

Last Sale Price
$277,000
Last Sale Date
Jul 11, 1986

Property Information

Block1610
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,478
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$112,300
35%
Improvement Value:$209,700
65%
Total Assessment$322,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,146+4.0%
2024$18,412+1.2%
2023$18,187+0.4%
2022$18,106+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$277,000

To:

Sq Ft2,478DeedBook 116, Page 185

Property Built

Built

Year Built: 1978