Skip to content

69 Village DrWayne, NJ 07470

Built 1948

Last Sale Date
Jan 18, 2018

Property Information

Block1908
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,648
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,600
56%
Improvement Value:$71,900
44%
Total Assessment$163,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,722+4.0%
2024$9,349+1.2%
2023$9,234+0.4%
2022$9,194+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948