Skip to content

403 Brittany DrWayne, NJ 07470

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2025

Property Information

Block3200
Lot11
QualifierC0403
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class33
Description1BR CONDO FLAT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,331
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,300
38%
Improvement Value:$83,100
62%
Total Assessment$134,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,991+4.0%
2024$7,685+1.2%
2023$7,591+0.4%
2022$7,557+2.0%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$253,000

To:

DeedBook 2290, Page 84

Property Sale

Sale
$285,000

To:

DeedBook 1792, Page 84

Property Sale

Sale
$332,000

To:

DeedBook 773, Page 203

Property Sale

Sale
$260,000

To:

DeedBook 470, Page 268

Property Sale

Sale
$156,000
DeedBook Z 149, Page 257

Property Built

Built

Year Built: 1994