Skip to content

78 Pancake Hollow DrWayne, NJ 07470

Built 1969

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Aug 28, 1986

Property Information

Block3200
Lot31
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,692
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$108,700
50%
Improvement Value:$107,600
50%
Total Assessment$216,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,861+4.0%
2024$12,368-6.8%
2023$13,267+0.4%
2022$13,208+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000

To:

Sq Ft2,692DeedBook 117, Page 335

Property Built

Built

Year Built: 1969