Skip to content

65 Holyoke CtWayne, NJ 07470

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 1993

Property Information

Block4103
Lot58
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningRC25
Sq Footage2,947
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$141,300
47%
Improvement Value:$160,100
53%
Total Assessment$301,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,921+4.0%
2024$17,234+1.2%
2023$17,023+0.4%
2022$16,948+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$288,000
DeedBook L 118, Page 405

Property Built

Built

Year Built: 1987