Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2360 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 25, 2000
Property Information
Block4400
Lot3
Zoning---
Sq Footage9,387
Acreage1.07
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$205,700
94%
Improvement Value:$14,300
7%
Total Assessment$220,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,081 | +4.0% |
| 2024 | $12,580 | +1.2% |
| 2023 | $12,426 | -50.9% |
| 2022 | $25,304 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.