Skip to content

67 Green Knolls DrWayne, NJ 07470

Built 1951

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Aug 21, 2015

Property Information

Block4408
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,348
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,400
58%
Improvement Value:$94,400
42%
Total Assessment$226,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,486+4.0%
2024$12,968+1.2%
2023$12,810+0.4%
2022$12,753+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$375,000

To:

Sq Ft1,348DeedBook 2689, Page 70

Property Built

Built

Year Built: 1951