Skip to content

15 Dey RdWayne, NJ 07470

Built 1978

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block604
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBILEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,700
49%
Improvement Value:$99,600
51%
Total Assessment$195,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,613+4.0%
2024$11,167+1.2%
2023$11,031+0.4%
2022$10,982+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978