Skip to content

19 Dey RdWayne, NJ 07470

Built 1978

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block604
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBILEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,897
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,400
52%
Improvement Value:$94,100
48%
Total Assessment$195,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,374+4.1%
2024$10,929+1.3%
2023$10,792+0.5%
2022$10,743+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978