Skip to content

150 Parish DrWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$14,000,000
Last Sale Date
May 15, 1998

Property Information

Block604
Lot22

Zoning---
Sq Footage241,056
Acreage20.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$4,060,000
43%
Improvement Value:$5,381,800
57%
Total Assessment$9,441,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$561,409+4.0%
2024$539,882+1.2%
2023$533,273+0.4%
2022$530,912+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$14,000,000

To:

Sq Ft241,056DeedBook 155, Page 262