Skip to content

58 Cecilia DrWayne, NJ 07470

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 7, 2022

Property Information

Block902
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,502
Acreage0.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,600
42%
Improvement Value:$182,400
58%
Total Assessment$314,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,670+4.0%
2024$17,955+1.2%
2023$17,735+0.4%
2022$17,656+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 1137, Page 200

Property Built

Built

Year Built: 1958