Skip to content

4 Kenquit Road

Warren, NJ 07059

Built 1976

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Nov 15, 1991

Property Information

Block42
Lot25
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class19
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage2,332
Acreage1.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$474,200
59%
Improvement Value:$333,900
41%
Total Assessment$808,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,563+2.5%
2024$13,229+1.8%
2023$12,998+1.8%
2022$12,766+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$355,000

To: Bertolini, John

Sq Ft2,332DeedBook 1839, Page 548

Property Built

Built

Year Built: 1976