Skip to content

26 Presidential Drive

Washington, NJ 07882

Built 1969

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Apr 28, 2010

Property Information

Block71
Lot21
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage925
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,800
44%
Improvement Value:$62,900
56%
Total Assessment$111,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,238+8.1%
2024$5,772+2.5%
2023$5,630-2.3%
2022$5,765+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 2313, Page 44

Property Built

Built

Year Built: 1969