Skip to content

110 Meyers AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1945

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1048
Lot42
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage2,799
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,300
17%
Improvement Value:$130,900
83%
Total Assessment$157,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,272+0.2%
2024$5,263-0.4%
2023$5,285+1.8%
2022$5,189+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1945