Skip to content

108 Lucille DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2023

Property Information

Block1915
Lot14
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,225
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,000
34%
Improvement Value:$88,800
66%
Total Assessment$134,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,521+0.2%
2024$4,513-0.4%
2023$4,532+1.8%
2022$4,450+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,225DeedBook 14327, Page 59019Recorded10/24/2017

Property Built

Built

Year Built: 1972