Skip to content

110 Ontario AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2000

Last Sale Price
$182,065
Last Sale Date
Jul 24, 2001

Property Information

Block5405
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,864
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,300
22%
Improvement Value:$165,100
78%
Total Assessment$211,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,090+0.2%
2024$7,078-0.4%
2023$7,107+1.8%
2022$6,978+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$182,065

To:

Sq Ft1,864DeedBook 7005, Page 8219

Property Built

Built

Year Built: 2000