Skip to content

6565 Mill RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1909

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 21, 2023

Property Information

Block5408
Lot21
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,472
Acreage0.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,000
41%
Improvement Value:$81,000
59%
Total Assessment$138,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,629+0.2%
2024$4,620-0.4%
2023$4,640+1.8%
2022$4,555+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1909