Skip to content

4 Adams RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1960
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2024

Property Information

Block903
Lot24
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE/APTS.
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,784
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,700
36%
Improvement Value:$50,000
64%
Total Assessment$77,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,606+0.2%
2024$2,601-0.4%
2023$2,612+1.8%
2022$2,565+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 6981, Page 97671

Property Built

Built

Year Built: 1960