Skip to content

2612 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2024

Property Information

Block903
Lot27
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class10
DescriptionWAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,500
86%
Improvement Value:$4,000
14%
Total Assessment$29,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$989+0.1%
2024$988-0.4%
2023$992+1.8%
2022$974+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$66,000

From:

To:

DeedBook 14009, Page 1285Recorded1/8/2016

Also conveyed in this deed

3 parcels

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 6981, Page 97671

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 6048, Page 124