Skip to content

20 Drexel Gate Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$69,000
Last Sale Date
Feb 13, 1987

Property Information

Block12101
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,520
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
24%
Improvement Value:$124,100
76%
Total Assessment$164,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,403+2.7%
2024$6,234+4.4%
2023$5,973+0.9%
2022$5,921+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$69,000

To:

Sq Ft1,520DeedBook 4195, Page 349

Property Built

Built

Year Built: 1985