Skip to content

668 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1983

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Mar 10, 2017

Property Information

Block12401
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$45,700
62%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000

From:

To:

Sq Ft1,037DeedBook 10604, Page 1873Recorded3/30/2017

Property Sale

Sale
$44,000
DeedBook 4799, Page 277

Property Sale

Sale
$49,000
DeedBook 4285, Page 690

Property Built

Built

Year Built: 1983