Skip to content

656 Tara DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 20, 2026

Property Information

Block12401
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,037
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
38%
Improvement Value:$45,700
62%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,037DeedBook 12441, Page 161

Property Sale

Sale
$79,000

To:

Sq Ft1,037DeedBook 11949, Page 668Recorded1/24/2022

Property Sale

Sale
$55,000

To:

DeedBook 7625, Page 1139

Property Sale

Sale
$56,000

To:

DeedBook 5247, Page 156

Property Sale

Sale
$39,200

To:

DeedBook 5033, Page 442

Property Sale

Sale
$46,000
DeedBook 4146, Page 525

Property Built

Built

Year Built: 1984