Skip to content

7 Nashua DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Mar 16, 2021

Property Information

Block12506
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,992
Acreage0.66

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
27%
Improvement Value:$135,100
73%
Total Assessment$185,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,223+2.7%
2024$7,032+4.4%
2023$6,738+0.9%
2022$6,678-3.4%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$265,000

To:

Sq Ft1,992DeedBook 11689, Page 374

Property Sale

Sale
$194,900
DeedBook 7560, Page 766

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook 4556, Page 259

Property Sale

Sale
$117,830
DeedBook 4316, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1988