Skip to content

15 Whippoorwill Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1980

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Aug 28, 2020

Property Information

Block5217
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,980
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
25%
Improvement Value:$133,800
75%
Total Assessment$177,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,938+2.7%
2024$6,755+4.4%
2023$6,472+0.9%
2022$6,415+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$220,000

To:

Sq Ft1,980DeedBook 11507, Page 1173

Property Built

Built

Year Built: 1980

Property Sale

Sale
$45,465