Skip to content

324 S Fourth StVineland, NJ 08360

Built 1890

Last Sale Price
$32,000
Last Sale Date
Dec 28, 1993

Property Information

Block3903
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description2S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,050
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,300
19%
Improvement Value:$78,100
81%
Total Assessment$96,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,069+0.7%
2024$3,049+5.0%
2023$2,905+2.9%
2022$2,822+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 2034, Page 253

Property Built

Built

Year Built: 1890