Skip to content

310 S Fourth StVineland, NJ 08360

Built 1900

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Aug 10, 1994

Property Information

Block3903
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description2S-F- -1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,491
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,900
12%
Improvement Value:$111,000
88%
Total Assessment$125,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,009+0.7%
2024$3,982+5.0%
2023$3,793+2.9%
2022$3,685+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 2068, Page 304

Property Built

Built

Year Built: 1900