Skip to content

760 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1996
Commercial

Last Sale Price
$118,000
Last Sale Date
Oct 8, 1986

Property Information

Block4705
Lot38
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page47

Building Details

Building Class---
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,171,800
34%
Improvement Value:$2,276,500
66%
Total Assessment$3,448,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$109,794+0.7%
2024$109,070+5.0%
2023$103,897+2.9%
2022$100,932+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 1627, Page 152