Skip to content

667 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 2008
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2010

Property Information

Block4801
Lot73
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page48

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$914,400
37%
Improvement Value:$1,533,800
63%
Total Assessment$2,448,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$77,951+0.7%
2024$77,437+5.0%
2023$73,764+2.9%
2022$71,659+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

SaleMulti
$625,000
DeedBook 2553, Page 253