Skip to content

1648 Wisteria AveVineland, NJ 08361

Built 1965

Last Sale Date
Apr 15, 2065

Property Information

Block5119
Lot28
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,548
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,100
21%
Improvement Value:$118,600
79%
Total Assessment$150,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,798+0.7%
2024$4,767+5.0%
2023$4,541+2.9%
2022$4,411+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965