Skip to content

1781 Cobblestone LnVineland, NJ 08361

Built 2005

Owner
---
Last Sale Price
$490,000
Last Sale Date
Oct 16, 2025

Property Information

Block5306
Lot45
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,450
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,500
17%
Improvement Value:$250,500
84%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,552+0.7%
2024$9,489+5.0%
2023$9,039+2.9%
2022$8,781+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$490,000
Sq Ft2,450DeedBook 4277, Page 4068Recorded10/30/2025

Property Sale

Sale
$371,994
Sq Ft2,450DeedBook 4217, Page 4222Recorded10/27/2021

Property Sale

Sale
$322,775
DeedBook 2848, Page 210

Property Built

Built

Year Built: 2005