Property Sale
Sale
$660,000
To:
Sq Ft4,180DeedBook 20230, Page 66887
To:
From:
To:
Year Built: 1920
Newark, NJ 07106
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,751 | +2.0% |
| 2024 | $11,520 | +70.2% |
| 2023 | $6,770 | -1.7% |
| 2022 | $6,889 | +1.0% |
To:
From:
To:
Year Built: 1920
52-54 Hazelwood Ave
Residential
85 Smith St
Residential
123-125 Brookdale Ave
Residential
161-163 Norman Rd
Residential
180 Brookdale Ave
Residential