Property Sale
Sale
$730,000
To:
Sq Ft3,048DeedBook 20250, Page 24912
To:
Year Built: 1887
Newark, NJ 07104
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,362 | +2.0% |
| 2024 | $6,237 | -0.2% |
| 2023 | $6,247 | -1.7% |
| 2022 | $6,357 | +1.0% |
To:
Year Built: 1887
132 Stone St
Residential
316 Summer Ave
Residential
240 5th St
Residential
314 Summer Ave
Residential
261 Ridge St
Residential