Property Built
Built
Year Built: 1900
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,705 | +2.0% |
| 2024 | $8,533 | -0.2% |
| 2023 | $8,547 | -1.7% |
| 2022 | $8,698 | +1.0% |
Year Built: 1900
35 Read St
Residential
127 Adams St
Residential
241 Walnut St
Residential
43-45 Read St
Residential
169 Sherman Ave
Residential