Skip to content

332 Billings AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1950

Last Sale Price
$57,500
Last Sale Date
Oct 19, 2012

Property Information

Block21
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,170
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,900
26%
Improvement Value:$82,200
74%
Total Assessment$111,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,888+0.1%
2024$4,884+3.9%
2023$4,702+0.6%
2022$4,673+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$57,500
DeedBook 5016, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1950