Skip to content

570 Egg Harbor Rd Unit A2Sewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 11, 2024

Property Information

Block117
Lot1
QualifierCA002
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2003

Assessment

Land Value:$115,200
24%
Improvement Value:$364,800
76%
Total Assessment$480,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,755+2.9%
2024$17,256+4.7%
2023$16,478+1.5%
2022$16,229+7.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$564,000
DeedBook 4188, Page 237