Skip to content

21 W 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 6, 2015

Property Information

Block178
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,300
62%
Improvement Value:$109,900
38%
Total Assessment$290,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,114+4.2%
2024$7,786+2.7%
2023$7,580+1.8%
2022$7,447-5.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920