Property Sale
Sale
$287,500
From:
To:
Sq Ft1,759DeedBook 9508, Page 603NU CodePost-foreclosure resale (31)Recorded9/17/2020
From:
To:
Year Built: 1920
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,411 | +4.2% |
| 2024 | $9,031 | -9.6% |
| 2023 | $9,986 | +1.8% |
| 2022 | $9,810 | +31.9% |
From:
To:
Year Built: 1920
21 E 34th St
Residential
191 Prospect Ave
Residential
42 W 37th St
Residential
25 E 32nd St
Residential
16 E 40th St
Residential