Skip to content

67 W 41st StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block96
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,430
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$254,100
47%
Improvement Value:$286,500
53%
Total Assessment$540,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,115+4.2%
2024$14,504+2.7%
2023$14,120+1.8%
2022$13,872+8.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920