Skip to content

501-507 Rodgers Blvd SHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Dec 28, 2022

Property Information

Block119
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,256,000
97%
Improvement Value:$38,800
3%
Total Assessment$1,294,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,376+2.0%
2024$29,767+2.5%
2023$29,042-0.7%
2022$29,248-2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0