Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
218-220 Jersey StHarrison, NJ 07029
Last Sale Date
May 18, 2004
Property Information
Block93
Lot38
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3 SF&B 6 UNITS
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,304
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$348,800
66%
Improvement Value:$176,300
34%
Total Assessment$525,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $12,319 | +2.0% |
| 2024 | $12,072 | -3.8% |
| 2023 | $12,547 | -1.6% |
| 2022 | $12,754 | -7.5% |
Property History
No events match the selected filters.