Skip to content

128 Sherman AveJersey City, NJ 07307

Last Sale Date
Jan 25, 2025

Property Information

Block2904
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$289,000
22%
Improvement Value:$1,028,400
78%
Total Assessment$1,317,400

Sale
$0