Skip to content

2208 Bergenline AveUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block124
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3F-C-3U-H
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$400,000
29%
Improvement Value:$970,100
71%
Total Assessment$1,370,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,913+56.1%
2024$15,322+4.1%
2023$14,718+1.2%
2022$14,551+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0